ROZMIARY

Tutaj znajdziesz instrukcję jak dokładnie zmierzyć swojego pupila. Jest to niezwykle istotne przy wyborze odpowiedniego rozmiaru, oraz w przypadku szycia na wymiary indywidualne Twojej pociechy.

ROZMIARY NASZYCH PRODUKTÓW

Prosimy by pamiętać, że rozmiar zależny jest od wagi i wymiarów zwierzęcia, dlatego przed dobraniem ubranka lub akcesoriów radzimy dokładnie zmierzyć pupila. Pod opisem każdego produku znajduje się tabela z podanymi wymiarami danego rozmiaru.

Tabele poniżej dotyczą wymiarów gotowego produktu. 

Prosimy by pamiętać, że rozmiar zależny jest od wagi i wymiarów zwierzęcia, dlatego przed dobraniem ubranka lub akcesoriów radzimy dokładnie zmierzyć pupila. Pod każdym produktem znajduje się tabela z podanymi wymiarami danego modelu. Jeżeli któraś z miar jest w wartości granicznej sugerujemy wziąć rozmiar większy artykułu. 

Jeśli jednak Twój pupil nie wpisuje się w żaden standardowy rozmiar wybierz wariant ,,rozmiar indywidualny” i uzupełnij puste pola po prawej stronie wybranego produktu. 

UWAGA!

Wszystkie podane wymiary są zbliżonymi wartościami określającymi rozmiar ubranek dla piesków.

W niektórych artykułach mogą występować niewielkie różnice wynikające z kroju i rodzaju użytego materiału. 

Co więcej kurtka lub bluza nie może być za długa dla Twojego psiaka.  Powinna być zakończona 3-4cm przed ogonkiem. Pamiętaj, że długa kurtka na grzbiecie to również zbyt długa kurtka na brzuszku co w przypadku psów samców skutkować będzie podsikiwaniem ubranka.  

Jeśli na stronie produktu informacje byłby niewystarczające prosimy o kontakt, a pomożemy dobrać najbardziej odpowiedni rozmiar dla Twojego Pieska :)

1. SZELKI:

a) szelki guard

b) szelki norweskie

c) szelki dwurzędowe/szelko-sukienka/szelko-kamizelka

d) szelki typ C

e) szelki bezuciskowe

Szelki zakładane są przez głowę, dlatego najważniejszym wymiarem jest szyja jak również obwód głowy Twojego pupila. Centymetr należy ułożyć pod pyszczkiem psa i na około przez szczyt czaszki zdjąć miarę. W ten sposób sprawdzimy czy szelki wejdą psu przez głowę. Może być tak, że obwód głowy pieska jest większy od obwodu jego szyi i przez to szeleczki mogą nie przejeść przez głowę psa, pomimo odpowiednio dobranego rozmiaru na podstawie samego obwodu szyi. Szczególnie ten podpunkt kierujemy do właścicieli buldożków, mopsików i innych bulwiastych :)

 

2. MAJTECZKI

3. UBRANKA

a) kurtki/okrycia wierzchnie

Podane wymiary dotyczą gotowego produktu - pamiętaj, że dokonując pomiaru swojego pupila należy dodać ok 3cm, aby kurtka nie krępowała ruchów. Kurtka lub kamizelka nie może być także za długa dla Twojego psiaka. Powinna być zakończona 3-4cm przed ogonkiem. Pamiętaj, że długa kurtka na grzbiecie to również zbyt długa kurtka na brzuszku co w przypadku psów samców skutkować będzie podsikiwaniem ubranka.

b) sweterki/koszulki/t-shirty

4. OBROŻE

5. MUSZKI I BANDAMKI