Nasz sklep korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze sklepu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.

zamknij
Menu

Apteczka

Aktywne filtry

Jest 1 produkt.

Apteczka dla psa i kota

Apteczka pierwszej pomocy dla psa i kota to niezbędny element wyposażenia każdego opiekuna zwierząt domowych. Zapewnia szybką pomoc w nagłych sytuacjach, takich jak urazy, choroby czy alergie. Zadbaj o dobrą apteczkę dla psa i kota. Kupując wybrany egzemplarz sprawdź jej zawartość oraz skonsultuj się z lekarzem weterynarii – nie tylko w razie wątpliwości. W skład apteczki dla psa powinny wchodzić m.in. opatrunki, bandaże, leki weterynaryjne oraz inne niezbędne elementy wyposażenia. Psia apteczka przydaje się zwłaszcza podczas wypadów poza miasto, gdzie na czworonoga czeka więcej niebezpieczeństw niż w mieście. Sprawdź nasze apteczki dla psa na wakacje. 

Sklep z apteczkami dla psów Royalpuppy.pl

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria na podróż ze swoim pupilem – między innymi apteczki dla psów. Są one bardzo dobrze wyposażone z myślą o zwierzakach np.: Apteczka Premium dla psa i kota jest niezbędnym wyposażeniem domu każdego "psiarza" i "kociarza". Domowa apteczka dla psa zawiera całe niezbędne wyposażenie potrzebne w nagłych wypadkach. Poręczna torba, zapewnia możliwość zabrania apteczki ze sobą w podróż. W skład zestawu wchodzą między innymi: 

 • 2 opatrunki (sterylne i samoprzylepne)
 • 2 rolki bandaży z gazy (4 m)
 • 1 rolka elastycznego bandaża z gazy (4,5 m)
 • 2 gaziki (chłonne)
 • 2 chusteczki antyseptyczne
 • 10 wacików
 • 1 nożyczki
 • 2 plastry uśmierzające ból po użądleniach
 • 1 pęseta przeciw kleszczom
 • 1 paczka chłodząca
 • Kompleksowy zestaw do pierwszej pomocy
 • Zawiera książeczkę z poradami

W takiej domowej apteczce dla psa umieść książeczkę zdrowia. W razie awaryjnej wizyty u weterynarza będzie ona zawsze przy Tobie. Lecznica z pewnością doceni Twoje przygotowanie do nawet najtrudniejszych sytuacji. Zdrowie psa jest niezwykle ważne, dlatego inwestycja w apteczkę dla psa na wakacje czy do użytku domowego jest niezbędna. 

Narzędzia i akcesoria pomocnicze w apteczce dla psa i kota

W apteczce dla psa i kota warto mieć nie tylko leki, ale także narzędzia i akcesoria pomocnicze ułatwiające udzielanie pierwszej pomocy pupilom. Do takich elementów należą pęseta do usuwania kleszczy czy ciał obcych z łap, nożyczki do przecinania opatrunków, termometr do mierzenia temperatury ciała zwierzęcia, lateksowe rękawice jednorazowe dla higieny podczas opatrywania ran, kołnierz ochronny zapobiegający rozdrapywaniu ran przez zwierzę, bandaży kohezyjnych, soli fizjologicznej do przemywania ran, antyseptyków, jak octenisept, oraz leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dopasowanych do potrzeb Twojego pupila. Pamiętaj również o kagańcu, który może być konieczny w niektórych sytuacjach, np. podczas wizyty u weterynarza. Tak wyposażona apteczka dla psa powinna znajdować się w każdym domu, a nawet samochodzie. 

Domowa apteczka pierwszej pomocy dla psa – podstawowe wyposażenie

Jako odpowiedzialny posiadacz czworonożnego przyjaciela zaopatrz się w domową apteczkę pierwszej pomocy dla psa. Podstawowe wyposażenie apteczki powinno obejmować między innymi bandaże, opatrunki i gazy do opatrywania ran, skaleczeń oraz unieruchamiania stawów w przypadku urazów oraz:

 • Bandaż kohezyjny, czyli samoprzylepny i elastyczny opatrunek, który nie przykleja się do sierści, lecz jedynie do siebie.
 • Płyn antyseptyczny, taki jak octenisept do przemywania i dezynfekcji ran, zanim założymy opatrunek.
 • Sól fizjologiczna do przemywania ran, oczu czy uszu zwierzęcia, a także do nawilżania opatrunków.
 • Pęseta do usuwania kleszczy, drzazg czy innych ciał obcych.
 • Nożyczki najlepiej z zaokrąglonymi końcówkami, do przecinania opatrunków czy sierści.
 • Konieczny jest również termometr do mierzenia temperatury ciała zwierzęcia, aby monitorować ewentualne infekcje czy stany zapalne.
 • Lateksowe rękawice jednorazowe zapewniają higienę podczas opatrywania ran i zmniejszają ryzyko zakażeń.
 • Leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwbiegunkowe – warto odbyć konsultację z weterynarzem, aby dowiedzieć się, jakie leki są odpowiednie dla Twojego pupila.

Z tak wyposażoną apteczką pierwszej pomocy dla psa możesz spać spokojnie i nie martwić się o bezpieczeństwo pupila.

Apteczka dla psa na wakacje – co spakować na wakacyjny wyjazd

Wakacyjne wyjazdy z psami stają się coraz częściej spotykane. Wiele hoteli nie tylko akceptuje pobyt zwierząt, ale również zapewnia im rozrywkę. Kiedy pierwszy raz wybierasz się w podróż ze swoim pupilem, czy to samochodem, pociągiem czy samolotem, pamiętaj że obowiązują pewne zasady. Konieczne jest używanie smyczy i kagańca w miejscach publicznych lub zamykanie psa w transporterze na czas podróży. Wszystkim tym czynnościom zwierzęciu towarzyszy stres. Wtedy zawsze warto mieć przy sobie apteczkę dla psa na wakacje. Jeżeli wiesz, że Twój pies źle znosi podróże, po konsultacji z weterynarzem możesz mu podać środki uspokajające. W przypadku zatrucia i wymiotów w domowej apteczce dla psa zawsze znajdziesz odpowiedni lek i materiały opatrunkowe. Sprawdź naszą ofertę na apteczki dla psa na wakacje na www.royalpuppy.pl. 

Wybór odpowiedniej apteczki dla zwierząt – poznaj nasze propozycje

Wybór odpowiedniej apteczki dla psów jest kluczowy dla zapewnienia właściwej opieki zdrowotnej dla Twojego pupila. Nasz sklep Royalpuppy.pl oferuje szeroki wybór apteczek dla psów i kotów, w zależności od potrzeb i preferencji właścicieli. Apteczka dla psa i kota przyda się do codziennego użytku. Całość mieści się w poręcznej saszetce, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Bez względu czy szukasz apteczki dla psa na wakacje, czy na weekendowe wypady w naszej ofercie znajdziesz odpowiedni produkt dla swojego czworonożnego przyjaciela. W asortymencie znajdują się również akcesoria ułatwiające podróż takie jak foteliki, szelki i pasy bezpieczeństwa.

rozwiń więcej >